TMS Brokers – recenzja brokera I Oferta, Opłaty i Opinie

TMS to jeden z brokerów na polskim rynku mający najdłuższą historię, firma została założona w 1997 roku. TMS posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego oraz jak każdy Dom Maklerski w Polsce jego klienci są objęci systemem rekompensat KDPW w przypadku bankructwa firmy.

Podstawowe informacje

FirmaDom Maklerski TMS Brokers S.A.
Kraj (siedziba)Polska
Rok powstania1997
RegulacjeKNF
Typ brokeraMarket Maker / STP
Dźwignia1:30
Polski supportTAK
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Handel akcjamiNIE

Oferta TMS Brokers

TMS posiada dosyć dosć rozbudowaną ofertę instrumentów finansowych, jednak nie posiada dostępu do rynku akcji. Inwestorzy mogą inwestować w TMS za pomocą platformy MetaTrader 5. Poniżej znajduje się tabelka z kluczowymi informacjami dotyczącymi oferty brokera:

Platformy transakcyjneMetaTrader 5, platforma mobilna
Minimalna pozycja0,01
Instrumenty8000+
Rodzaje instrumentów (CFD)Waluty, Surowce, Indeksy, Akcje, Kryptowaluty, Fundusze ETF
Wpłaty/wypłatyprzelewy bankowe, karty kredytowe, płatności internetowe (Dotpay, BlueMedia)
Edukacja dla początkującychTAK

oferta tms brokers

TMS Brokers – opinie

Rozpoczynając przygodę z inwestycjami warto poznać opinie na temat danej marki. Jeśli chodzi o TMS są one w większości pozytywne, chociaż w przeszłości nie zabrakło incydentów, które nadszarpnęły zaufanie do marki. Było to spowodowane np. załamanie się kursu franka szwajcarskiego, który doprowadził wielu klientów do powstania debetu na ich rachunkach. Trzeba pamiętać, że to sprawa sprzed kilku lat, niemniej jednak do niedawna mankamentem spółki była sytuacja finansowa, która niewątpliwie mogła odstraszać potencjalnych inwestorów (2019 rok, Dom Maklerski TMS Brokers zamknął na stracie). W ostatnim czasie pojawiły się informacje o połączeniu z dużym międzynarodowym graczem „Oandą”, co rozwiązywałoby wcześniejsze potencjalne problemy finansowe spółki. Reasmując na pewno lepiej wybrać polski dom maklerski niż zagraniczne podmioty nieregulowane w UE z teoretycznie niższymi kosztami transakcyjnymi.

Jak założyć konto w TMS?

Aby założyć konto należy wejść nas stronę główną brokera i kliknąć „otwórz konto”, proces według brokera nie powinien zająć więcej niż kilka minut. Podczas rejestracji będziemy proszeni o przesłanie takich dokumentów jak:

  • dwustronny skan dowodu osobistego
  • potwierdzenie adresu za pomocą wyciągu z konta bankowego

Dom Maklerski TMS pozwala założyć również konto demonstracyjne do ćwiczenia swoich umiejętności, co na pewno spodoba się początkującym inwestorom.

TMS konto demo

Jeśli interesujesz się inwestycjami na poważnie nie zapomnij zajrzeć do naszego rankingu brokerów i poznaj nasze opinie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Podobne artykuły