Szukaj

Najlepsza aplikacja do inwestowania na giełdzie w 2024 roku?

Aplikacje do inwestowania na gieldzie

Wybór aplikacja do inwestowania na giełdzie jest bardzo istotny, pytanie więc jaka aplikacja jest najlepsza? Przejdziemy przez najbardziej popularne, a zarazem najbardziej efektywne.

Ranking aplikacji do inwestowania  na giełdzie 2023 i 2024

Poniżej znajduje się ranking najlepszych aplikacji do inwestowania na giełdzie według kilku kategorii, razem z wadami i zaletami na końcu znajdzie się też podsumowanie z informacjami, dlaczego zestawienie wygląda właśnie w ten sposób

1. XTB (najlepsza aplikacja do inwestowania na giełdzie)

Dla wielu nie jest to pewnie zaskoczeniem, że wybór padł na XTB. XTB to polski broker o zasięgu globalnym, który w swojej ofercie posiada ponad 6100 instrumentów oraz fenomenalną ofertę inwestowania w akcje i ETF-y bez prowizji do kwoty 100 000 euro obrotu miesięcznie! Więcej w artykule z recenzją i opiniami o XTB.

XTB najlepsza polska aplikacja do inwestowania na gieldzie

Dostępna w: Android, IOS, WEB i desktop (Windows, MAC)

Bezpieczeństwo:  10/10
Dostępność instrumentów:  9/10
Aplikacja (Platforma): 9/10
Koszty transakcyjne: 8/10

xtb aplikacja do inwestowania na giełdzie

 

 

2. Etoro (aplikacja do inwestowania społecznościowego)

Coraz bardziej popularny w Polsce broker Etoro zaczął hucznie podbijać internet głównie za sprawą agresywnego marketingu. O ile inwestowanie na giełdzie to jedna z rzeczy, którą można robić na tej platformie to na pewno nie jest to polska giełda, której po prostu nie ma. Etoro nadaje się do inwestowania tylko na giełdzie w USA z uwagi na ograniczenia w walucie konta. Etoro natomiast wyróżnia się jeśli chodzi o inwestowanie społecznościowe, które jest na pewno mocno rozwinięte. Jeśli ktoś chce tego spróbować, na pewno Etoro będzie dobrą platformą – czy inwestowanie społecznościowe to coś co powinieneś robić? Więcej na ten temat w artykule odnośnie mojej opinii o Etoro.

etoro aplikacja giełda

Bezpieczeństwo: 8/10
Dostępność instrumentów: 7/10
Aplikacja (platforma): 8/10
Koszty transakcyjne: 6/10

etoro aplikacje sklep

3. Trading 212

Trading 212 to broker z Londynu, który umożliwia inwestowanie w akcje oraz instrumenty CFD takie jak waluty, towary czy kryptowaluty. Aplikacja mobilna brokera jest jedną z najpopularniejszych na świecie – została pobrana ponad 12 milionów razy. Broker w Polsce nie jest bardzo, nie oferuje również wsparcia w języku polskim.

trading 212 aplikacja gielda

Bezpieczeństwo: 9/10
Dostępność instrumentów: 7/10
Aplikacja (platforma): 7/10
Koszty transakcyjne: 7/10

trading 212 aplikacja giełdowa cechy

Jak wybrać najlepszą aplikacje do inwestowania na giełdzie? (kryteria)

Wybór aplikacji do inwestowania może nie być prosty, dla osoby z małym doświadczeniem, dlatego wymienimy wszystkie elementy na które należy zwrócić uwagę przed dokonanie właściwego wyboru.

  1. Bezpieczeństwo – to jedna z najważniejszych rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę
  2. Rynki, na których chcesz inwestować –  na to pytanie prawdopodobnie część osób nie będzie potrafiło znaleźć odpowiedzi od razu, natomiast warto zastanowić się nad tym przed wyborem brokera, bo może się okazać, że chcemy inwestować na naszej rodzimej giełdzie, a broker oferuje dostęp tylko do rynku USA lub na odwrót.
  3. Użyteczność aplikacji mobilnej – możemy mieć super bezpiecznego brokera z dostępem do wielu rynków, ale gdy jego aplikacja będzie trudna w użytkowaniu i nie będziemy w stanie jej opanować
  4. Szybkość założenia konta – jeśli zależy nam na czasie to na pewno są brokerzy, których wybierać nie powinniśmy ze względu na zdecydowanie większą ilość dokumentów.
  5. Oferta/koszty – nie liczy się tylko co możesz kupić, ale przede wszystkim „za ile”, w dzisiejszym świecie czynnik ceny również ma ogromne znaczenie

Najlepsza aplikacja do inwestowania w kryptowaluty

Wybór wśród aplikacji do inwestowania w kryptowaluty jest bardzo szeroki, nie tylko patrząc na polski jak i zagraniczny rynek. Tutaj przede wszystkim musimy zastanowić się czy naszym głównym celem jest spekulacja czy długoterminowe inwestowanie naszych nadwyżek finansowych. Jeśli chcemy tylko inwestować w momencie, w którym wydaje nam się, że dana kryptowaluta jest obecnie przewartościowana lub niedowartościowana to spokojnie możemy zostać przy aplikacjach, które są wymienione powyżej np. XTB. Jeśli jednak chcemy inwestować długoterminowa warto zastanowić się nad kupnem kryptowalut na dużych giełdach jak Binance czy Coinbase. W wyborze samej aplikacji może pomóc nasz ranking giełd kryptowalut.

Podsumowanie (jaka aplikacja do inwestowania na giełdzie i nie tylko)

Wybór aplikacji do inwestowania na giełdzie, to nie tylko ładne wykresy i migające kolory, ale przede wszystkim to jaka instytucja kryje się za aplikacją. Najważniejszą rzeczą dla każdego inwestora pozostaje bezpieczeństwo, nieważne jaką ofertę może nam zaproponować aplikacje, co z tego jak nie będziemy mogli wypłacić swoich pieniędzy – dlatego najważniejszą walutą dzisiaj i jutro jest zaufanie/bezpieczeństwo. Potem musimy wziąć pod uwagę ofertę danego brokera i zastanowić się w co tak naprawdę chcemy inwestować.

Najczęściej zadawane pytania przez inwestorów

Poniżej znajdują się pytania, które najczęściej zadają inwestorzy dotyczące aplikacji do inwestowania na giełdzie i nie tylko:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji do inwestowania?

Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, czyli wszystkie kwestie związane z tym przez kogo dana aplikacja jest „autoryzowana” – jaki podmiot ją reguluje i jak wyglądają kwestie związane z gwarancją środków, czy jak dany broker zabezpiecza inwestora np. korzystając z segregowanych kont itd.

W jakiej aplikacji najlepiej rozpocząć inwestowanie na giełdzie?

XTB posiadana najlepszą aplikację na start ze względu na rozbudowaną darmową bazę edukacji i najtańsze warunki do handlu akcjami i ETF-ami na 16 światowych giełdach.

W jakiej aplikacji do inwestowania kupię akcje bez prowizji?

Akcje bez prowizji do 100 000 euro obrotu miesięcznie można kupić w XTB. Dodatkowo w przeciwieństwie do niektórych innych aplikacji na rynku nie są naliczane dodatkowe opłaty za zakup.

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 3 Average: 5]
Podobne artykuły