Plus500 opinie i recenzja – czy warto inwestować u tego brokera?

plus500 logo

Plus500 to globalny broker kontraktów CFD notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie (LSE), który został założony w 2008 roku w Izraelu. Broker jest regulowany przez międzynarodowe instytucje takie jak brytyjski FCA, CySec czy Australijski ASIC.

Biorąc pod uwagę regulatorów, obecność na giełdzie oraz historię jest uważany za jednego z bezpieczniejszych brokerów jeśli chodzi o ryzyko bankructwa. Natomiast opinie o brokerze plus500 nie są już takie jednoznaczne.

Plus500 – Najważniejsze informacje:

FirmaPlus500 Ltd.
Kraj (siedziba)Cypr
Rok powstania2008
LicencjeFCA, CySEC, ASIC
Typ brokeraMarket Maker
PlatformaWeb, IOS, Android
Maks. dźwignia1:30
Polski supportTAK
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Ilość instrumentów2000 +
Instrumenty CFDWaluty, Surowce, Indeksy, Kryptowaluty, Akcje i ETF-y
Konto demoTAK
Minimalna wpłata100 USD
Minimalny wolumen0,01

Oferta Plus500 – w co można inwestować u brokera?

Plus500 oferuje szeroki dostęp do różnych instrumentów, jednak na próżno na razie w jego ofercie szukać akcji i ETF-ów, na ten moment są to tylko instrumenty CFD (Kontrakty Różnic Kursowych).

Pary walutowe70
Indeksy CFD26
Akcje CFD1900
ETF-y CFD95
Surowce CFD25
Kryptowaluty CFD14

Plus500 opinie o brokerze (wady i zalety)

Plus500 posiada raczej mieszane opinie w internecie, jest to spowodowane głównie tym, że jest to broker dla początkujących inwestorów. Posiada prosty interfejs bez skomplikowanych funkcjonalności oraz ograniczoną ilość instrumentów.

Plus500 to broker, który zadowoli osobę, która rozpoczyna swoją przygodę z inwestowaniem, jednak wraz z jej rozwojem zauważy, że ofercie brokera sporo brakuje.

Zalety
Wady

  • Prosta platforma inwestycyjna
  • Duży wybór instrumentów
  • Globalny, regulowany broker
  • Szybki i intuicyjny proces rejestracji

  • Brak prawdziwych akcji i ETF-ów
  • Słabe wsparcie dla polskiego klienta
  • Brak zaawansowanych narzędzi analizy technicznej
  • Ograniczona oferta edukacyjna

Podsumowując pomimo tego, że przeglądając internet możemy znaleźć skrajne opinie o brokerze plus500, to będzie on świetny dla osób, które chcą spróbować swoich sił na rynku, jednak nie zadowoli bardziej wytrawnych „graczy”. Dla nich zdecydowanie lepszym wyborem będzie XTB.

Platforma plus500 – jak działa aplikacja inwestycyjna? Opinia

Jak już wcześniej wspomniałem broker poszedł w prostotę, dlatego nietrudno będzie odnaleźć się na samej platformie, aczkolwiek nie uraczymy w niej bardziej zaawansowanych funkcji (to samo nie tyczy się też interfejsu jest aż za prosty, graficznie zdecydowanie odbiega od najnowszych platform transakcyjnych).

Zakładanie konta demo

Do założenia konta demonstracyjnego wystarczy nasz adres email i hasło, można powiedzieć, że to spory plus, z drugiej strony widać, że tym sposobem trudniej o kontakt osoby do pomocy przy korzystaniu z aplikacji.

Po założeniu konta demo trafiamy na taki dosyć surowy ekran:

plus500 opinia konto demo

Składanie zleceń na platformie plus500

Tutaj na szczęście nie ma specjalnej filozofii, wybieramy instrument, ustawiamy wolumen i już możemy handlować; można też użyć funkcji stop loss i takie profit, które na platformie może i słusznie nazywają się nieco inaczej.

Platforma plus500 składanie zleceń

W przypadku zamykania transakcji ekran wygląda w ten sposób:

Platforma plus500 zamykanie pozycji

Dzięki temu bez problemu zobaczymy jaką stratę ponosimy przy zamykaniu transakcji, możemy też zamknąć tylko część zlecenia, odpowiednio zmniejszając wartość klikając „-„.

Analiza techniczna i inne funkcje

Kilka razy wspomniałem już o tym, że jeśli chodzi o dodatkowe funkcje, to platforma naprawdę nimi nie grzeszy. Trudno powiedzieć, że nic nie można zrobić jeśli chodzi o analizę techniczną, ale naprawdę jest ona dosyć „toporna”. Oczywiście są wykresy i pewnie dla niedzielnego użytkownika będzie to wystarczające, ale od jednego z największych brokerów na świecie zdecydowanie wymagałbym więcej.

platforma plus500 analiza techniczna

Plus500 sponsorem Legii Warszawa

W 2020 roku Plus500 zostało głównym sponsorem Legii Warszawa i od początku sezonu 2020/21 logo firmy widnieje na froncie koszulki aktualnych Mistrzów Polski. Ten ruch oznacza wzrost zainteresowania brokera Polską. Warto zauważyć, że jest to trzeci klub piłkarski w portfelu sponsorskim spółki (od 2015 roku Plus500 jest sponsorem klubu Atletico Madryt).

plus500 sponsor legia

Ten ruch zdecydowanie pokazuje, że Polska będzie w najbliższych latach w ścisłym kręgu zainteresowań spółki, co miejmy nadzieję przełoży się na jakieś dodatkowe „atrakcje” dla polskich klientów.

Podsumowanie

Trudno nie powtarzać tego samego cały czas, przy tak długiej recenzji. Globalny broker, który ma ogromne ilości gotówki nie inwestuje odpowiednio w infrastrukturę, wydając pieniądze głównie na marketing, czego przykładem jest sponsoring Legii w Polsce. Zakładając konto u takiego brokera na pewno nie zostaniemy oszukani tak jak u zagranicznych firm „offshore”, ale nie zyskamy praktycznie nic poza samą możliwość handlu ze średnimi spreadami i mocno przeciętną platformą transakcyjną. Jeśli dopiero zaczynasz, ten broker może być dla Ciebie, ale jeśli szukasz czegoś na dłużej są zdecydowanie lepsze opcje na rynku. Sprawdź nasz ranking brokerów Forex.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ):

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane przez klientów plus500 dotyczące oferty brokera:

Co to jest nocne finansowanie?

Niekiedy na stronie brokera można znaleźć informacje o nocnym finansowaniu to nic innego jak punkty swapowe pobierane za przetrzymywanie pozycji przez noc.

Co to jest rolowanie? (rollover)

Rolowanie ang. rollover to zmiana na nową serię kontraktów terminowych w notowaniu instrumentu bazowego na platformie. Nie powinno mieć ono wpływu na faktyczny wynik na pozycji.

Czy Plus500 daje bonusy?

Ze względów na wejście interwencji produktowej (ESMA) nie ma możliwości dawania klientom bonusów w postaci dodatkowych środków na kontach klientów (nie dotyczy to klientów profesjonalnych).

Jak zapłacić podatek? (PIT 8-C)

Standardowo polscy brokerzy wystawiają PIT 8-C, niestety w przypadku zagranicznych brokerów podatek należy rozliczyć samodzielnie.

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 3 Average: 4.7]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Podobne artykuły