Szukaj

Capital.com – opinie i recenzja brokera w 2023 roku

capital com opinie

Broker capital com działa na rynku już od 2016 roku, co jak na ten rynek trzeba powiedzieć jest pozycjonuje go raczej wśród „młodych” brokerów. Firma jest regulowana przez cypryjski CySEC (Cyprus Securities and Exchange Commission).

FirmaCapital.com / Capital Com SV Investments Limited
Kraj (siedziba)Cypr
Rok powstania2016
LicencjeFCA, CySEC
Typ brokeraMarket Maker
PlatformaAutorska - Capital.com, Desktop i mobile
Dźwignia1:30
Polski supportTAK
Ochrona przed ujemnym saldemTAK
Ilość instrumentów2000 +
InstrumentyWaluty, Surowce, Indeksy, Kryptowaluty i akcje CFD
Prowizja akcjeW ofercie tylko CFD na akcje
Min. depozyt20 USD
Minimalny wolumen0,01

Czy warto inwestować w capital com?

Capital.com to broker zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych inwestorów, ponieważ posiada niski próg wejścia i rozbudowaną platformę transakcyjną. Jednak dużym minusem brokera może być brak edukacji i umiarkowane koszty transakcyjne.

Capital com – opinie o brokerze, co mówią inwestorzy?

Capital com posiada mieszane opinie w internecie szczególnie w Polsce, dlatego ciężko ocenić wiarygodność samego brokera, bazując tylko na tym aspekcie. Trzeba pamiętać, że część opinii jest pisana przez rozgoryczonych klientów, którzy mogą po prostu nie znać mechanizmów, które działają na danym rynku – najczęściej jest to:

 • brak znajomości pojęć BID i ASK
 • niezrozumienie mechanizmu stop out i margin level
 • brak zrozumienia dla definicji zamykania zleceń po rynkowych cenach (czyli nie są to zawsze ceny wyznaczone przez inwestora)

Polskim inwestorom zdecydowanie łatwiej wybrać brokerów regulowanych przez KNF, takich jak np. XTB czy TMS. Co ciekawe opinie o brokerze w polskim internecie są raczej negatywne, natomiast globalnie przeważają te pozytywne.

Plusy i minusy Capital com – czyli co musisz wiedzieć zanim zaczniesz inwestować?

Żaden broker nie jest idealny, tak również będzie w przypadku brokera capital.com, zastanówmy się jako ma on plusy i minusy.

Zalety
Wady

 • Prosta platforma inwestycyjna
 • Globalny broker
 • Szybki proces rejestracji

 • Brak prawdziwych akcji i ETF-ów
 • Cypryjski regulator
 • Średnie koszty transakcyjne
 • Ograniczona oferta edukacyjna

Platforma Capital.com – jakie opinie?

Wszyscy brokerzy forex różnią się platformą tradingową, którą oferuja swoim klientom (chyba że posługują się standardowym oprogramowaniem dostarczanym przez firmy np. Meta Quotes jak MetaTrader 4 lub 5), tacy brokerzy mają zdecydowaną przewagę ze względu na możliwość dopasowania jej pod potrzeby klientów. Jak jest z platformą capital com?

Platforma capital.com opinie

Posiada raczej standardowy zakres narzędzi analizy technicznej, jest dosyć intuicyjna, ale naszym zdaniem brakuje jej jeszcze do najlepszych platform na rynku.

Aplikacja mobilna do inwestowania na capital.com

Capital com posiada aplikacją mobilną na IOS i Android, którą każdy inwestor może zainstalować również jako wersję demo. Aplikacja jest prosta w użyciu, nie posiada wielu wodotrysków, ale powinna być wystarczalna dla większości inwestorów (do sprawdzania kursów lub przestawiania stop lossów).

aplikacja do inwestowania capital com

Dodatkowo posiada takie funkcje jak:

 1. Alerty push
 2. Wiadomości rynkowe
 3. Zarządzanie pozycjami (przesuwanie stop loss i take profit)

Wpłaty, wypłaty, prowizje oraz opłaty

Wpłaty i wypłaty środków z Capital.com są bezpłatne, opłaty mogą się jednak pojawić po stronie banku pośredniczącego w transakcji, najczęściej takie sytuacje następują w przypadku kont dolarowych.

Poniżej screen ze strony capital.com:

Wpłaty, wypłat, prowizje capital.com
W taki sposób broker chwali się brakiem dodatkowych prowizji oraz opłat, jednak jest to zwykle standardem na rynku.

Standardowymi kosztami dla inwestora są „spready” oraz „swapy” inaczej „overnighty” czyli opłaty pobierane za przetrzymywanie pozycji przez noc.

Odnosząc się jeszcze do oferty brokera, większość z brokerów na polskim rynku zapewnia bezpłatne: wpłaty, wypłaty, notowania, materiały edukacyjne czy platformę, na której można inwestować.

Koszty transakcyjne czyli spready można zaliczyć do „średnich” (znajdziemy droższych i tańszych brokerów na rynku).

Podsumowanie – czy capital com to broker dla mnie?

Patrząc obiektywnie na brokera, na polskim podwórku można znaleźć wiele innych posiadających nie tylko lepsze opinie, ale przede wszystkim takich, które mają zdecydowanie lepszą ofertę i są regulowani przez polskie instytucje – takim brokerem jest np. XTB.

Czy to znaczy, żeby nie zakładać konta w Capital.com i koniecznie zdecydować się na innego brokera? Zdecydowanie nie, może być do broker, który zapewni nam ekspozycje na wiele rynków przy w miarę przyjaznym interfejsie. Pytanie tylko, czy w dzisiejszych czasach właśnie tego oczekujemy od nowoczesnych brokerów? Moim zdaniem, jednak oczekujemy zdecydowanie więcej!

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 2 Average: 5]
Podobne artykuły