Tygodniowa Analiza Rynku – 14.07.2014

Dzisiaj pod lupę weźmiemy trzy rynki GOLD, AUDUSD i USDCAD. Słabe dane z Kanady spowodowały silną przecenę dolara kanadyjskiego – tym samym utworzył się sygnał wzrostowy na wykresie tygodniowym. Potencjalny target to poziom – 1,0810 – równość odcinków oraz poziom oporu.

AUDUSD to rynek, który w niedługim czasie może wykazać się większą zmiennością powoli zmierzamy do silnych obszarów podażowych wyznaczonych przez równość korekt z wykresu tygodniowego oraz piękną strukturę pięciofalową na wykresie dziennym. Po odpowiednim pomierzeniu odcinków na wykresie również otrzymamy ciekawe zależności, które wypadają właśnie w tym obszarze – 0,9540. Alternatywnie jeśli rynek pokaże większą słabość możemy mieć do czynienia z załamaną falą piątą i AUDUSD już teraz rozpocznie spadek.

AUDUSDUSDCAD

W ostatniej analizie złota pisałem, że popyt, które pokazał się przy wsparciu może jednak doprowadzi ceny na nowe szczyty i tak też się stało. W tym momencie sytuacja tutaj jest najmniej klarowna po wyrysowaniu jeszcze jednej fali wzrostowej nastąpił bardzo silny spadek – paniczna sprzedaż, doprowadziła cenę wprost do wsparcia, gdzie najprawdopodobniej nastąpi odbicie. Warto obserwować ten ruch, ponieważ wzrost powyżej 50% zniesienia spadków może dać impuls do dalszej przeceny (czekamy na odpowiednią reakcję ceny). 

GOLD

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 0 Average: 0]
Podobne artykuły