Podsumowanie 2015 roku – moje wyniki i postanowienia tradingowe

Na początku chciałbym podkreślić, że człowiek uczy się całe życie – dla mnie rok 2015 był na pewno w wielu względach przełomowy.
W 2015 roku inwestowałem wyjątkowo ostrożnie, chociaż dwukrotnie przyznaje się bez bicia podjąłem większe ryzyko niż zakładałem (piramida). W całej swojej tradingowej karierze przeżywałem wzloty i upadki. Szczęśliwie lub też nie przez całe 6 lat nigdy nie byłem sumarycznie na minusie z uwagi na udany start i 2200% zysku na początku mojej przygody z inwestycjami.

 
Statement 1
 
To dane z myfxbook jednej z bardziej wartościowych stron odnośnie statystycznej analizy danych. Swoją drogą ten wykres wygląda bajecznie, jednak później w grudniu 2010 już nastąpiło lekkie załamanie w końcowym efekcie straciłem połowę zarobionych pieniędzy.
Główne konto:
Horyzont inwestycyjny – pomiędzy swing tradingiem, a day tradingiem (transakcji dokonuje na podstawie wyższych interwałów, ale zdarza mi się dobierać pozycje na mniejszych, jeśli widzę coś ciekawego i pozwala na to ryzyko – w przypadku już otwartych pozycji).
Ryzyko na transakcje nie przekroczyło 1%, większość transakcji – 0,25 – 0,5%.
Kapitał początkowy – 50k (myfxbook miesza jak robiło się pomiędzy kontami przelewy – niestety…).
Kapitał końcowy – 62k
Zysk – 24% (delikatne zakłamanie myfxbooka widoczne w ramce)
 
Statement 2

(Broker zamazany z wiadomych powodów – sam pracuję u brokera, u którego konta posiadać nie mogę, a konkurencji reklamować nie zamierzam, rachunek prowadzony od lutego ).
Nie zależało mi na ogromnych zyskach, ale na stosowaniu się do zasad i do nie podlegania emocjom. Trading to sztuka, w której mistrzostwo można osiągnąć jeśli nie skupiamy się na potencjalnych zyskach, ale na doskonaleniu swoich umiejętności i podążąniu za planem.

The goal of a successful trader is to make the best trades. Money is secondary. -Alexander Elder

Statement - normal account 2015
Najlepszy wynik dał marzec i kwiecień. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na wykres eurodolara – silne spadki zgodnie z trendem.
Rachunek day tradingowy (testowy)
 
Statement 3
 
Dużo się tu dzieje… mniejszy kapitał, drawdawny, tutaj próbuje różnych rzeczy i metod dodałem to raczej w ramach ciekawostki. Budowałem tutaj kilka ciekawych piramid, ale w mniejszym lub większym stopniu nie wybrałem najlepszych momentów (piramidowanie w zysku).
Cele/Postanowienia na 2016
1. Zakończenie każdego miesiąca na plusie
2. Jeszcze lepsza analiza potencjalnych setupów oraz własnych tradów
3. Częstsze wpisy na blogu z większą wartością merytoryczną
W Nowym Roku życzę wam samych sukcesów! Ogromnej ilości wysokiej jakości wiedzy i żelaznej dyscypliny.
Pamiętaj tylko o oddaniu głos na mój blog w konkursie FxCuffs na najlepszy blog roku o tematyce Forex. Dzięki serdeczne!

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 0 Average: 0]
Podobne artykuły