Korekta na dolarze

Niemalże na wszystkich parach walutowych widać wyraźne osłabienie dolara. Żyjemy w czasach kiedy największą wagę mają słowa –  zapowiedź Mario Draghiego o ochronie euro wywołała silną falę aprecjacji walorów bardziej ryzykownych. Należy zaznaczyć, że w czasie bessy na rynkach mimo pozytywnych informacji rynek się cofa tutaj widać już wyraźne osłabienie w obozie niedźwiedzi.
Kończąc tą nierówną walkę z wydarzeniami, które miały miejsce dzisiaj, a właściwie w tym momencie już wczoraj warto zwrócić uwagę, że z punktu widzenia analizy technicznej rynek znów dotarł do silnego oporu, który wyznaczony jest przez poziom 38,2% ostatnich spadków, ruch mierzony(dla Elliottowców – można się również upatrywać tą falę jako większą 4) oraz silny poziom S/R. Ponadto rynek przekroczył ADR.Przebicie tego oporu na wykresie dziennym da dodatkowy impuls do umocnienia się wspólnej waluty.
Z uwagi, że jest już późno, a podobno jeden obraz wart est więcej niż tysiąc słów…

eurusd h4

Pomimo, że krótkoterminowy trend na edku jest oczywisty, to korekta spadkowa może dojść do wcześniejszego poziomu oporu – 1.2170, testując linię trendu. Cena prawdę Ci powie.

[Co do wczoraj] Dlaczego wybicie górą a nie kontynuacja spadków…zwróćmy uwagę na strukturę, która narysyowała się wczoraj po dotarciu do oporu. Zgodnie z sygnałami wynikającymi ze świec trudno było zająć pozycje w przysłowiowym dołku ( świeca zatrzymuje się na swingu, jednak przed oporem) – w tym wypadku pozostaje poczekać na potwierdzenie z wyższego interwału bądź pominąć trade)

eurusd m15 analiza

Warto przeanalizować sytuacje, która miała miejsce na kablu; bardzo długo budowane dno wraz zatrzymaniem ceny(dodatkowo przebicie, następnie retest LT) przy korekcie pierwszego wzrostowego swingu.

EDYCJA:

Problemy z serwerem mogą zatrzymać późniejsze wpisy:

Dzisiaj 2 trady – 2x BE i TP

eurusd dzis

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 0 Average: 0]
Podobne artykuły