Kiedy zacząć kupować akcje?

Kiedy zacząć kupować akcje SP500

Na chwilę obecną trudno powiedzieć jak i czy trwający od maja 2011 trend spadkowy ulegnie odwróceniu. Można jednak określić miejsca gdzie warto zacząć kupować akcje. Można by zadać pytanie dlaczego swoje analizy prowadzę na rynku amerykańskim? Otóż z moich obserwacji wynika, że technicznie sprawdza się on najlepiej. Dodatkowo warto patrzeć na ważne miejsca na FWIG20. Jednak to zostawiam już sympatykom polskiej giełdy.
( Ponadto chciałbym nadmienić, że wciąż trwają prace nad stroną, wciąż jest kilka niedziałających elementów, które mam nadzieję, szybko zaczną działać. Dostałem informacje, że pojawiły się problemy z formularzem kontaktowym, dlatego tym którzy chcieli się skontaktować proszę o wysyłanie maili na adres: kacpergawronski(at)o2.pl (at) – to odpowiednik @. Za wszelkie niedogodności przepraszamy)
 
Dlatego teraz warto odpowiedzieć sobie na pytanie:

Kiedy zacząć kupować akcje?

Tak jak wcześniej wspomniałem wyznaczyłem 3 miejsca gdzie może zakończyć się ruch spadkowy. Nie jestem zwolennikiem teorii fal Elliotta, która nie ma oparcia w ważniejszych aspektach analizy technicznej tj. poziomy wsparcia i oporu czy linie trendu. 5 fal ze zgupowaniem fibonacciego na odpowiednim poziomie S/R jest miejscem gdzie warto myśleć o zajęciu pozycji. Czy w teorii fal Elliotta sama w sobie nadaje się do inwestowania? Oczywiście nie… w szczególności na rynku walutowym. Patrząc na giełdę bardzo często można dostrzec ruchy 3 i 5 falowe.
Na screenie widoczne są trzy poziomy, które mogą służyć jako miejsce potencjalnego odbicia bądź też zainicjowania trendu wzrostowego. Dlatego po przebiciu ostatniego dołka przestałbym na jakiś czas szukać shortów. Wyznaczone poziomy są to bardzo silne poziomy S/R – fibonacci.
Należy teraz czekać na reakcje ceny, ona wskaże kierunek. Spodziewam się korekty co najmniej do 38,2 powstałego ruchu.
Dlatego albo nastąpi fałszywe wybicie ostatniego dołka i pójdziemy i dopiero wtedy rynek powie dosyć, albo będziemy musieli czekać na reakcje na dwóch poniższych poziomach. Wszystko mam nadzieję dosyć czytelnie przedstawione na screenie. Jestem w trakcie migracji danych, z jednego komputera na drugi, dlatego nie mam możliwości użyć Dynamic Tradera, który na pewno byłby w tym momencie bardziej czytelny. Na pytanie: „kiedy zacząć kupować akcje?” ciężko udzielić konkretnego terminu w każdym razie należy być przygotowanym na zbliżające się okazje.
Kiedy zacząć kupować akcje SP500

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 0 Average: 0]
Podobne artykuły