Jak zminimalizować ryzyko przy wejściu w pozycje

Ostatnio załączałem analizy GBP/USD i USD/CAD jak zdążyliście zauważyć jeden z nich był na umocnienie dolara, natomiast drugi na jego osłabienie. Jak coś takiego wykorzystać w praktyce gdy nie wiadomo, który setup będzie lepszy. Warto poczekać na wyklarowanie się sytuacji na niższych interwałach idealnymi formacjami do zajęcia pozycji jest podwójny szczyt i podwójne dno. Możecie mi nie wierzyć, ale właśnie większość tego typu formacji jest wykorzystywana przez konsekwentnie zarabiających na rynku inwestorów. Bardzo ważne jest umiejscowienie tego typu setupów, jak i ogólny obraz rynku. Mam nadzieję, że te kilka screenów pozwoli wam rozjaśnić jak wykorzystywać takie schematy.

Zarządzanie ryzykiem: połowę pozycji zamkamy na 1:2 lub 1:3 i czekamy na dalszy przebieg wydarzeń sumiennie przesuwając naszego stop lossa.  Jest tu wiele wariantów należy wybrać taki, który będzie przystosowany do waszego stylu gry.

gbpusd h1usdcad h1usdcad m15 double bottom

Ponadto warto zwrócić uwagę na gold, gdzie kilka dni temu był pinbar, który już co niektórym pozwolił zarobić. 1:2 lub 1:2,5

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 0 Average: 0]
Podobne artykuły