Grecja zaskakuje po raz kolejny

Rynek lubi pogrywać z nami w przeróżny sposób – Grecja zaskoczyła nas po raz kolejny premier Jeorjosa Papandreu ogłosił  referendum w sprawie II pakietu pomocy. Trudno zrozumieć takie postępowanie(chyba że ktoś chciałby na tym zarobić). Prawdopodobnie jest to przesadne stwierdzenie, ale tłumaczenie o zwiększeniu zaufania społeczeństwa jakoś specjalnie mnie nie przekonuje, chociaż jest to istotne. Świat mówi o tym cały czas,  Fitch wskazuje na znaczne zwiększenie zagrożenia dla stabilności w strefie euro, a niemieccy politycy nie mogą wyjść z podziwu temu co się dzieje.

Z technicznego punktu widzenia na wykresie dziennym widać re-test linii trendu wraz z historycznym poziomem(jak i 61,8% + 78,6%ret), który mógł wywołać korektę. Na chwilę obecną ruch jest bardzo dynamiczny i zdecydowanie nie ma charakteru korekty – teoretycznie, praktycznie jest to silne, nerwowe odreagowanie inwestorów. Najbliższy opór 1.3830 Wsparcie: 1.3570 i 1.3380
eurusd weekly
Warto zwrócić uwagę, że na wykresie dziennym cena zamknęła się nad ważnym wsparciem na poziomie 1.3680 i jeśli się tam utrzyma można zacząć szukać długich pozycji z niedużym targetem.
EDIT:
Natomiast na wykresie godzinowym mamy formację ABCD – bearish.
 
 

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 0 Average: 0]
Podobne artykuły