Długa na dolarze znowu w grze? Koniec korekty na EURUSD i AUDUSD

Minęło sporo czasu od ostatniego wpisu, głównie z uwagi na kiepską sytuację na rynkach, ale i brak czasu. Uwielbiam kiedy pojawia się okazja do zajęcia pozycji zgodnie z dominującym trendem. Lubię tam lokować swoje pieniądze (największe % ryzyko na transakcje) i spokojnie obserwować wykres.
Mam trzy propozycje zagrania na kontynuacje trendu na dolarze – oczywiście nie radzę otwierać transakcji na wszystkich 3. Należy wybrać jeden lub dwa rynki i podzielić ryzyko.

AUDUSD D1 - 2
 
AUDUSD wszedł już dwukrotnie w strefę korekty delikatnie wybijając czwartkowy szczyt. Trudno powiedzieć, czy zobaczymy tutaj nowy low czy tylko odreagowanie na pewno jest to zagranie zgodne z trendem, a na takie przecież czekamy!
GBPUSD koniec korekty na dolarze
 
Funt prezentuje się już trochę gorzej teoretycznie dochodzimy tuaj do silnej strefy podażowej, gdzie wcześniej wystąpiła największa niedźwiedzia świeca od maja. To najmniej klarowny setup z przedstawianych.
Price Action EURUSD D1
 
Na EURUSD 24.08 wystąpił spike cenowy – 360 pips, który został całkowicie zanegowany w ciągu dwóch kolejnych dni.
Obecnie cena po dotarciu do poziomu popytowego próbowała zaatakować poziom 1,15 – znów duża świeca i zanegowanie ruchu – outside bar. Rynek mógł zakończyć już większą korektę ABC z interwału tygodniowego i teraz zobaczymy kolejną falę spadkową.
Czy tak się stanie faktycznie? Zobaczymy jeśli dynamika spadku będzie duża warto pozostać w pozycji, jeśli cena napotka od razu wsparcie i będzie porusząc się wolno myślę, że warto wtedy zamknąć co najmniej połowę pozycji lub nawet całą.
Z tym trzech rynków wybrałbym EURUSD i AUDUSD. GBPUSD pozostaje w konsolidacji, dlatego jeżeli mielibyśmy zajmować na nim pozycję, trzeba poczekać na rozegranie na niższym interwale.
Polecam również samodzielnie zerknąć na USDJPY – parę, która doszła do silnego poziomu popytowego, broniąc overbalance trendu wzrostowego (wykres tygodniowy).
Zobacz, jak wyglądała ostatnia moja transakcja na WIG20.

Naciśnij i oceń ten artykuł!
[Total: 0 Average: 0]
Podobne artykuły